Leki z biotyną bez recepty
Biotyna - lek Biotebal lub Biotynox zaleca się przyjmować, kiedy występuje niedobór biotyny. Objawy które można wówczas zaobserwować to zwiększona łamliwość paznokci, zaburzenia wzrostu paznokci i nasilone wypadanie włosów. Zmniejszenie stężenia biotyny (witaminy H) w organizmie pogarsza również kondycję skóry i może powodować zapalenie spojówek. Kapsułki i tabletki z biotyną skutecznie leczą niedobory biotyny. Przywracają dobry stan włosów i paznokci, wspomagają proces powstawania keratyny i zapobiegają dalszemu wypadaniu włosów. Biotyna- tabletki zmniejszają łamliwość włosów i paznokci. Aby uzyskać dobre efekty, należy stosować je regularnie. Ulotka dołączona do leku Biotebal lub Biotynox zawiera wskazania, możliwe działania niepożądane i inne informacje, które mogą być pomocne dla pacjenta. Biotyna - tabletki na włosy, skórę i paznokcie są dobrze tolerowane i choć jak każdy lek, mogą powodować działania niepożądane, to zdarzają się one bardzo rzadko i są łagodne. Biotyna na wzmocnienie włosów, paznokci i poprawę stanu skóry powinna być przyjmowana przed jedzeniem.
Biotyna na włosy, skórę i paznokcie
Biotyna - tabletki na włosy dostępne są nie tylko w postaci produktu leczniczego, ale również jako suplement diety. Leki stosuje się przy niedoborze biotyny, natomiast suplementy diety z witaminą H mają na celu uzupełnianie diety u osób, które mogą nie przyjmować odpowiedniej ilości tej substancji w pożywieniu. Jeśli ilość biotyny zawarta w spożywanych pokarmach jest niewystarczająca, może być to przyczyną nadmiernego wypadania włosów i wystąpienia innych objawów będących wynikiem niedoboru witaminy H. U osób z niedoborami biotyny mogą pojawić się również zaburzenia przemiany tłuszczów i wzrost stężenia cholesterolu. Różnicowanie komórek naskórka ulega upośledzeniu. Biotyna jest potrzebna także do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Niedobór biotyny prowadzi do zaburzenia jego pracy.
Preparaty z biotyną dostępne bez recepty
Przy problemach z wypadaniem włosów, łamliwymi paznokciami lub stanami zapalnymi skóry warto zwrócić uwagę na to, czy dietą pokrywamy zalecane dzienne spożycie tej witaminy. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednocześnie stosowane leki przeciwdrgawkowe mogą zmniejszać stężenie witaminy H. Podobnie działa alkohol i kwas pantotenowy. Z tego względu, nie zaleca się równoczesnego przyjmowania tych substancji i leku, którego substancją czynną jest biotyna.
Biotyna przenika do mleka matki. W wielu preparatach dostępnych bez recepty znajduje się w wysokich ilościach. Zalecana dawka witaminy H dla kobiet karmiących piersią jest znacznie niższa niż ilość biotyny, zawarta w części leków i suplementów diety. Należy więc zawsze zwracać uwagę na ilość biotyny w konkretnym preparacie.