Leki na łuszczycę- po jakie składniki warto sięgnąć?
Leczenie łuszczycy opiera się na zminimalizowaniu objawów i odbudowie bariery ochronnej skóry. Preparaty dostępne bez recepty działają keratolitycznie- zapobiegają nadmiernemu rogowaceniu skóry. Ponadto, dodatek substancji takich jak: mocznik, lanolina, wazelina, masło shea, panetnol i ekstrakty roślinne mają właściwości intensywnie nawilżające i regenerujące naskórek. Należy pamiętać, że w leczeniu łuszczycy najważniejsza jest profilaktyka. Codzienna pielęgnacja bogata w produkty natłuszczające i regenerujące naskórek może skutecznie zredukować objawy choroby. Warto wtedy sięgnąć po dermokosmetyki emolientowe na bazie naturalnych składników, które uzupełniają poranną i wieczorną rutynę.
Bardzo często łuszczyca dotyka również skórę głowy. Nowe leki na łuszczycę głowy działają miejscowo. Uśmierzają one podrażnienia, redukują zaczerwienienia i pomagają odbudować powłokę skóry. W aptece możemy je spotkać w postaci szamponów i płynów tak aby ułatwić codzienną pielęgnację skóry głowy.
W momentach zaostrzenia objawów należy sięgnąć po mocniejsze leki, które są dostępne na receptę. Terapia wtedy obejmuje zastosowanie glikokortykosteroidów o silnym działaniu przeciwzapalnym lub analogów witaminy D3. Regularne dbanie o skórę, fototerapia, dieta oraz leczenie lekami doustnymi mogą przynieść skuteczne efekty leczenia łuszczycy.
Skuteczne maści na łuszczycę- profilaktyka skóry podrażnionej
Maść na łuszczycę ma skoncentrowaną formułę, dlatego należy ją stosować miejscowo w przypadku wystąpienia objawów. Preparaty przeznaczone do leczenia łuszczycy wykazują działanie kojące, regenerujące i natłuszczające powłokę. Znajdziemy w nich substancje pochodzenia naturalnego takie jak: mocznik, kwas salicylowy oraz witaminę A, które minimalizują zrogowaciałą powłokę skóry. Dodatkowo, składniki przeciwzapalne takie jak: pantenol, alantoina i betaina zapobiegają powstawaniu podrażnień.
Krem na zrogowaciały naskórek
Zrogowaciały naskórek może występować u każdego. Najczęściej pojawia się on na stopach, łokciach i kolanach. Mogą mu towarzyszyć podrażnienia, uczucie świądu a niekiedy stany zapalne. Maść na zrogowaciałą skórę z dodatkiem ekstraktów roślinnych nawilża i regeneruje powłokę. Ponadto, włączenie do codziennej pielęgnacji produktów złuszczających potęguje efekt gładkiej i zadbanej skóry. Mocznik, który znajdziemy w preparatach aptecznych usuwa zrogowaciały naskórek i zapobiega powtórnemu powstawaniu zmian.