Maść na stłuczenia, obrzęki i inne urazy narządu ruchu wykazuje niemalże wyłącznie działanie miejscowe. Dzięki temu, jest bezpieczniejsza dla organizmu. Substancje czynne zawarte w maści przeciwbólowej w niewielkim stopniu wchłaniają się do krążenia ogólnego. Jej stosowanie wiąże się więc z niższym ryzykiem pojawienia się działań niepożądanych. Maść na stłuczenia jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów.
Najlepsza maść na stłuczenia to taka, która szybko przyniesie pacjentowi ulgę w bólu, a jednocześnie ograniczy toczący się w danym miejscu stan zapalny. Preparaty w formie maści, żelu lub kremu warto zastosować jak najszybciej po urazie mięśni lub stawów. Im szybciej lek zostanie zaaplikowany na skórę, tym większa będzie jego skuteczność. Maść na ból stawów może być stosowana 2-3 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. Jest ona dobrym wyborem m.in. dla tych chorych, którzy nie powinni przyjmować doustnych leków przeciwbólowych.
Leki na zapalenie stawów bez recepty
Doustne leki na zapalenie stawów dostępne bez recepty łagodzą ból i stan zapalny. Ich działanie, w zależności od wybranego preparatu, pojawia się najczęściej po 30-60 minutach od przyjęcia środka. Leki na zapalenie stawów w formie doustnej można stosować przy bólach mięśniowych, mięśniowo-stawowych, bólach wynikających ze zmian reumatycznych, a także bólach spowodowanych kontuzją lub urazem. Zawierają one takie substancje aktywne jak kwas acetylosalicylowy, meloksikam, naproksen i deksketoprofen.
Opaski uciskowe
Opaski uciskowe to produkty medyczne, które stabilizują miejsce urazu. Jednocześnie je odciążają i chronią przed pogłębianiem się uszkodzenia. O wprowadzeniu opaski uciskowej powinien zadecydować lekarz lub fizjoterapeuta. Opaski uciskowe jeśli są dobrze dopasowane, łagodzą odczuwany przez pacjenta ból i dyskomfort. Zmniejszają też powstałą opuchliznę. Opaski uciskowe są przydatne zarówno przy niegroźnych skręceniach jak i stłuczeniach. Mogą z nich korzystać również pacjenci, u których pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe. Opaski uciskowe umożliwiają utrzymanie podwyższonej temperatury w obrębie uszkodzonych tkanek, co sprzyja procesowi ich regeneracji.
Preparaty na skurcze, leki na osteoporozę bez recepty
Preparaty na skurcze bez recepty stosowane są przez pacjentów z różnych grup wiekowych. Dla poprawy funkcjonowania układu mięśniowego można sięgnąć po środki z magnezem, potasem lub wapniem. Leki na osteoporozę potrzebne są natomiast głównie starszym osobom. W wieku podeszłym, spada gęstość mineralna kości. Stają się one coraz bardziej kruche i tym samym bardziej podatne na uszkodzenia. Leki na osteoporozę dostarczają do organizmu składniki mineralne, które są kluczowe dla utrzymania zdrowych i silnych kości przez jak najdłuższy czas. Preparaty na osteoporozę powinny być stosowane przynajmniej przez kilka miesięcy.