Tabletki na chorobę lokomocyjną dostępne bez recepty zawierają w składzie dimenhydraminę. Jest to substancja przeciwhistaminowa, która wykazuje właściwości przeciwwymiotne. Dzięki temu znalazła zastosowanie w lekach na chorobę lokomocyjną. Preparaty z dimenhydraminą działają nie tylko przeciwwymiotnie, ale również rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Stąd wynika spowolnienie funkcjonowania tego systemu, a także zmniejszone wydzielanie śliny. Lek na chorobę lokomocyjną z tą substancją działa mniej więcej po 30 minutach od zażycia tabletki. Efekt utrzymuje się 3-6 godzin, w zależności od indywidualnych cech organizmu. Zaleca się więc przyjmowanie tabletki na chorobę lokomocyjną z dimenhydraminą na ok. pół godziny przed zaplanowaną jazdą autem.
Leki na chorobą lokomocyjną dla dorosłych i dzieci, zawierające substancją przeciwhistaminową mogą powodować zmęczenie i senność. Akurat w tym przypadku, działanie to jest często pożądane i ułatwia dzieciom spokojne przetrwanie podróży.
Co na chorobę lokomocyjną z imbirem?
Leki na chorobę lokomocyjną dla dzieci, oparte na wyciągu z korzenia imbiru, można stosować u kilkuletnich maluchów. Dokładna granica wiekowa zależy głównie od postaci preparatu. Tabletki na chorobę lokomocyjną z imbirem najczęściej zalecane są od 4-6. roku życia. Mogą z nich korzystać dzieci, które potrafią bezpiecznie przełykać tabletki lub kapsułki. Jeśli połknięcie stałej postaci leku sprawia dziecku problem, warto sięgnąć po syrop na chorobę lokomocyjną.
Imbir łagodzi nudności i wymioty. Może być stosowany zarówno przed podróżą, jak i w jej trakcie, jeśli pojawi się taka potrzeba. Tabletki na chorobę lokomocyjną z imbirem to naturalne środki, które poprawiają komfort podczas jazdy autem. Preparaty te są dobrze tolerowane przez pacjentów. Rzadko powodują pojawienie się niepożądanych działań.
Opaski na chorobę lokomocyjną
Leki na chorobę lokomocyjną to nie jedyne produkty, które można stosować aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości występujące w trakcie podróżowania. Można wybrać również specjalne opaski na nadgarstki. Swoje działanie opierają one na akupresurze. Opaska na chorobę lokomocyjną została tak opracowana, aby wywoływać ucisk na określone miejsca w obrębie nadgarstka. Ma to na celu łagodzenie nudności różnego pochodzenia, w tym również nudności wywołanych podróżowaniem. Opaski na chorobę lokomocyjną są bezpieczne i niemalże pozbawione działań niepożądanych. Może wystąpić jedynie podrażnienie w miejscu noszenia tego produktu.
Opaski na chorobę lokomocyjną są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Są też bezpieczne dla kierowców. Niektóre leki na chorobę lokomocyjną, ze względu na możliwe nasilenie senności i zaburzenie koncentracji, są przeciwwskazane dla osób prowadzących pojazdy. Takiego zagrożenia nie ma w przypadku opasek na nadgarstek.