Preparaty na oparzenia
Pianka lub krem na oparzenia słoneczne stosowana jest najczęściej latem. Długotrwałe przebywanie na słońcu, szczególnie bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, zwiększa ryzyko uszkodzenia skóry. Krem na oparzenia słoneczne lub pianka z pantenolem szybko przyniesie pacjentowi ulgę. Preparat na oparzenia można nakładać dość często, w zależności od potrzeb danej osoby. Skuteczne środki na oparzenia łagodzą zaczerwienienie skóry i jej pieczenie. Działają łagodząco i kojąco.
Maść na oparzenia można stosować nie tylko w przypadku oparzeń słonecznych, ale również tych innego pochodzenia. Oparzenia to jedne z najczęstszych uszkodzeń skóry, do których dochodzi podczas gotowania. Szybkie zastosowanie żelu na oparzenia poprawi komfort pacjenta i przyspieszy gojenie się rany. Środki na oparzenia są cennym elementem domowej apteczki. Niemożliwym jest przewidzenie, kiedy dojdzie do oparzenia. Posiadanie pod ręką skutecznego kremu lub żelu na oparzenia umożliwi szybkie uzyskanie odpowiedniej pomocy.
Środki na oparzenia dla dzieci i dorosłych
Krem na oparzenia, maść, pianka lub żel może być stosowana zarówno u osób dorosłych, jak i młodszych pacjentów. Pierwszą czynnością, którą warto wykonać po oparzeniu, jest schłodzenie uszkodzonego miejsca. Zaleca się polewać je chłodną wodą przez około kwadrans. Jest to oczywiście zależne głównie od rozległości oparzenia. Przy poważnych oparzeniach należy szybko zgłosić się po pomoc medyczną.
Niewielkie oparzenia należy schłodzić, a następnie pokryć odpowiednim preparatem na oparzenia. Przyniesie on pacjentowi ulgę w bólu. Wpłynie też na efektywniejsze gojenie się rany i przyspieszy odbudowę naskórka. Środki na oparzenia mają postać kremów, żeli, maści, a także pianek. Można wybrać taki preparat, który jest najlepiej tolerowany przez daną osobę.
Krem, maść na odmrożenia
Maść lub krem na odmrożenia stosuje się przy odmrożeniach I i II stopnia. W poważniejszych przypadkach konieczna jest najczęściej hospitalizacja. Odmrożonych miejsc nigdy nie należy rozcierać, aby nie doprowadzić do dalszego uszkadzania tkanek. Można ocieplić ten obszar skóry przy pomocy wody o temperaturze 35-40 stopni. Krem na odmrożenia, a także inny rodzaj preparatu miejscowego wspomaga proces regeneracji skóry.
Maść na odmrożenia odżywia skórę. Dostarcza jej substancji, które wspierają jej odbudowę. Krem na odmrożenia łagodzi też dolegliwości, które mogą pojawić u pacjentów, u których doszło do odmrożenia. Zmniejsza pieczenie, swędzenie i mrowienie. Łagodzi też ból. Odpowiednie postępowanie po odmrożeniu i zastosowanie dobrych preparatów na odmrożenia zapobiega dalszemu uszkodzeniu tkanek, a także wspomaga powrót skóry do stanu równowagi. Przy łagodnych odmrożeniach o niewielkiej powierzchni, można zastosować leczenie domowe. Przy poważniejszych zmianach, konieczne jest udanie się do szpitala.