Tabletki na skurcze w nogach bez recepty
Leki na skurcze mięśni nóg są pomocne w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Można je przyjmować np. w przypadku wystąpienia niedoboru magnezu, wapnia i potasu. Tabletki na skurcze nóg są stosowane przez część kobiet w ciąży i karmiących piersią. W okresach tych wzrasta bowiem zapotrzebowanie organizmu na substancje odżywcze, których niedobór może objawiać się właśnie występowaniem skurczów mięśni. Nieurozmaicona dieta również zwiększa ryzyko pojawienia się niedoborów pokarmowych, które mogą być przyczyną dolegliwości. Tabletki na skurcze wpływają na ustąpienie objawów.
Leki na skurcze nóg mogą być potrzebne także osobom, u których niedobory magnezu i potasu pojawiają się w związku ze stosowaniem niektórych leków. Przewlekłe zażywanie wybranych środków na nadciśnienie tętnicze może prowadzić do skurczów mięśni. W takiej sytuacji warto suplementować tabletki na skurcze nóg, aby uzupełnić wypłukiwane z organizmu substancje.
Leki na skurcze w nogach dostępne bez recepty
Leki na skurcze nóg bez recepty zawierające magnez wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Warto wybierać leki na skurcze w nogach z organicznymi związkami magnezu, takimi jak cytrynian, asparaginian lub mleczan magnezu. Przyswoją się one w większym stopniu niż postacie nieorganiczne, takie jak np. węglan magnezu. W przypadku wapnia, nie ma takich różnic w przyswajalności.
Tabletki na skurcze nóg dostępne bez recepty mogą wpływać również na poprawę krążenia. Jeśli suplementowanie magnezu lub magnezu jednocześnie z potasem nie przynosi oczekiwanych efektów, warto udać się po poradę do lekarza. Być może przyczyną są właśnie zaburzenia ukrwienia. Wówczas pomocne mogą okazać się leki na skurcze mięśni nóg, które poprawiają napięcie ścian naczyń krwionośnych, zwiększają ich elastyczność i zmniejszają przepuszczalność.
Leki przeciwskurczowe bez recepty
Preparaty przeciwskurczowe mogą być pomocne również u osób bardzo aktywnych fizycznie, a także tych które uprawiają sporty wytrzymałościowe. Suplementując tabletki na skurcze nóg z magnezem, można sięgnąć po lek, który zawiera jednocześnie witaminę B6. Wspomaga ona wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Leki na skurcze w nogach dostępne bez recepty należy zażywać zgodnie z dawkowaniem zawartym w ulotce. Zazwyczaj, konieczne jest przyjmowanie tabletek od 1 do kilku razy dziennie, w zależności od dawki zawartej w nich substancji aktywnej.
Przy nawracających skurczach, oprócz stosowania preparatów przeciwskurczowych bez recepty, warto zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu. Przy odwodnieniu, może dojść do niedoborów składników mineralnych i pojawienia się związanych z tym objawów. Przyjmowanie potrzebnej ilości płynów, zdrowa i zbilansowana dieta, a także regularna aktywność fizyczna to dodatkowe sposoby, które chronią przed bolesnymi skurczami mięśni.