Jakie leki na obrzęk nóg warto stosować?
Jakie leki na obrzęki nóg skutecznie zmniejszają opuchliznę? Na pewno są to preparaty zawierające wyciąg z ruszczyka. Działa on ochronnie na naczynia krwionośne. Zwiększa ich napięcie i działa obkurczająco. Skuteczny lek na obrzęki nóg z ruszczykiem nie tylko zmniejsza obrzęki, ale również łagodzi inne objawy, pojawiające się w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej. Zmniejsza też ciężkość nóg.
Tabletki na stłuczenia i obrzęki z escyną również wykazują działanie przeciwobrzękowe. Substancja ta wpływa korzystnie na stan naczyń krwionośnych i zmniejsza ich przepuszczalność. Zwiększa napięcie ścian naczyń i działa przeciwzapalnie. Leki na obrzęki nóg bez recepty należy stosować regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta.
Tabletki na stłuczenia i obrzęki bez recepty
Tabletki na obrzęki bez recepty wzmacniają naczynia krwionośne i chronią przed pojawieniem się obrzęków. W przypadku diosminy, warto wybierać preparaty, w których diosmina ma postać zmikronizowaną. Mikronizacja wpływa na lepsze wchłanianie substancji aktywnej po podaniu doustnym. Jednocześnie, przekłada się na większą efektywność leczenia. Ważne jest również stosowanie odpowiednich dawek leków na obrzęki, które dostępne są bez recepty. Zażywanie zbyt małych dawek lub w zbyt dużych odstępach czasu może zmniejszać skuteczność terapii.
Leki na obrzęki nóg zazwyczaj stosuje się przez dłuższy okres czasu. Osoby z niewydolnością żylną cierpią na nawracające obrzęki kończyn dolnych. Zmagają się też z bólem i uczuciem ciężkości kończyn. W takiej sytuacji, stosowanie leków na obrzęki bez recepty zazwyczaj konieczne jest przez okres co najmniej kilku miesięcy. Preparaty te są bezpieczne nawet przy długotrwałym zażywaniu. Jeśli objawy są bardzo uciążliwe lub nie mijają mimo stosowania tabletek lub maści przeciwobrzękowej, warto udać się do lekarza.
Maść na obrzęki nóg bez recepty
Przy obrzękach nóg i pojawieniu się innych objawów niewydolności żylnej, można stosować nie tylko preparaty w formie doustnej, ale również miejscowej. Maść na obrzęk limfatyczny nakłada się na zmienioną chorobowo skórę. Działa ona bezpośrednio w miejscu, które objęte jest stanem zapalnym. Maść na obrzęk nóg zawiera m.in. heparynę, diosminę i ekstrakt z kasztanowca. Preparaty do stosowania miejscowego są bezpieczniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Są wykorzystywane m.in. przez osoby, które przyjmują już inne leki doustne i nie chcą dodatkowo obciążać organizmu.
Maść na obrzęki nóg z heparyną zastosowana miejscowo, może przeniknąć do krążenia ogólnego w ilości, która nie ma znaczenia klinicznego. Leki z tą substancją można aplikować na skórę w przypadku obrzęków, stłuczeń i pojawiających się krwiaków. Jest to skuteczny preparat wspomagający leczenie żylaków kończyn dolnych i zapalenia żył.