Grzybica pochwy - preparaty i leki bez recepty
Na infekcję intymną dostępne są preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego, substancje przeciwgrzybicze lub chociażby kwas hialuronowy. Lek na infekcje intymne bez recepty pomaga w krótkim czasie pozbyć się zakażenia. Preparaty dopochwowe działają bezpośrednio w miejscu infekcji intymnych. Kapsułki lub tabletki dopochwowe zawierające kwas mlekowy przywracają prawidłowe pH pochwy. Wspierają regenerację i procesy gojenia się błony śluzowej. Kapsułki dopochwowe z kwasem hialuronowym niwelują suchość pochwy, która często powoduje uczucie dyskomfortu. Suchość okolic intymnych u większości kobiet pojawia się w okresie menopauzy. Sprzyja infekcjom o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Leki na infekcje intymne bez recepty pomagają przywrócić kwaśne środowisko pochwy i łagodzą stany zapalne. W leczeniu infekcji grzybiczych pochwy można zastosować globulki dopochwowe z substancją przeciwgrzybiczą, które są dostępne bez recepty. Tabletki doustne na grzybicę pochwy nabyć można jedynie na podstawie recepty.
Infekcja intymna może pojawić się m.in. w wyniku częstych irygacji pochwy i związanego z tym zaburzenia flory bakteryjnej, po zabiegach ginekologicznych, pod wpływem zaburzeń hormonalnych lub przyjmowanych leków.
Leczenie infekcji intymnych preparatami bez recepty
Globulki dopochwowe o działaniu przeciwgrzybiczym bez recepty można stosować, o ile kobieta jest przekonana że doszło do infekcji grzybiczej. Oznacza to, że w przypadku jeśli do zakażenia doszło po raz pierwszy, należy udać się do lekarza, aby potwierdził czy rzeczywiście doszło do grzybicy pochwy. Maść na infekcje intymne lub globulki dopochwowe nie powinny być stosowane na własną rękę, jeśli jednocześnie pojawiły się nieprawidłowe, nieregularne krwawienia, upławy o nieprzyjemnym zapachu lub inne dodatkowo dolegliwości. Globulki dopochwowe najczęściej należy stosować wieczorem, przed położeniem się do łóżka. Ich skuteczność w dużej mierze uzależniona jest od regularnego stosowania.
Leki stosowane na zapalenie pęcherza
Kobiecy organizm, ze względu na anatomię, jest narażony na częstsze infekcje układu moczowego. Ból przy oddawaniu moczu, poczucie niepełnego opróżnienia pęcherza i częste parcie na pęcherz moczowy to typowe objawy, wskazujące na stan zapalny pęcherza moczowego. Aby zapobiec przenoszeniu bakterii do wyższych części układu moczowego, należy leczyć infekcję jak najszybciej po zauważeniu pierwszych objawów. Dostępne są preparaty na zapalenie pęcherza zawierające substancje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a także leki, w składzie których znaleźć można wyciągi roślinne. Środki te należy przyjmować regularnie. Zazwyczaj zaleca się kontynuację leczenia przez 2-3 dni po ustąpieniu objawów. Ma to na celu zapobieganie nawrotom infekcji.